Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezerwatywy

( ilość produktów: 50 )

Najpowszechniej na świecie stosowany środek antykoncepcyjny. To dzięki nim tak wiele osób nie musi bać się chorób przenoszonych drogą płciową i HIV. Mogą kochać się kiedy chcą, bez obaw przed niechcianą ciążą. Znane od setek lat, dostępne obecnie w niezliczonej gamie modeli, kolorów, smaków, wyposażone w dodatkowe możliwości.

Podstawowa wiedza o prezerwatywach

Dużo się zmieniło od czasów pierwszych prezerwatyw, używanych jakieś 200-300 lat temu, i wykonanych z... jelit zwierząt. Wtedy osłonki były nielubiane, uznawane za mniejsze zło, niewygodne. Obecnie najcieńsze modele są tak delikatne, że niemal nieodczuwalne na penisie, a jednocześnie w pełni funkcjonalne. Typowa prezerwatywa składa się z dwóch części. Małego zbiorniczka na przodzie,w którym ląduje nasienie z wytrysku, oraz części obejmującej trzon penisa. Większość z nich jest sprzedawana w standardowym rozmiarze, tzw. europejskim. Posiadacze penisów większych niż przeciętne kiedyś byli skazani na nieprzyjemny ucisk, nieraz wręcz uniemożliwiających ich komfortowe używanie. Obecnie po prostu sięgają po prezerwatywy XXL, dedykowane specjalnie dla nich.Przeważająca większość prezerwatyw dostępnych na rynku wykonana jest z lateksu. Niektóre osoby mogą być jednak na niego uczulone, dlatego też czasem spotyka się tzw. prezerwatywy nielateksowe, równie skuteczne.Zanim przejdziecie do sedna, czyli używania prezerwatywy, należy ją założyć. To czynność tylko z pozoru nieskomplikowana. Ot, otworzyć opakowanie, wypchnąć powietrze, by nie stworzyła się banieczka i rozwinąć na penisie. W praktyce wielu mężczyzn ma z tym problem. Nakładanie prezerwatywy trochę psuje nastrój, za czym może iść opadnięcie erekcji, które jeszcze bardziej utrudnia nałożenie „gumki”...Na szczęście nowoczesne prezerwatywy są na tyle cienkie, że wystarczy trochę wprawy i oswojenia, by radzić sobie coraz lepiej. Można też poprosić o pomoc partnerkę – najsprawniejsze z kobiet potrafią zrobić to nie tylko ręką, ale nawet... ustami.

Dodatkowe właściwości prezerwatyw

Dla wielu osób stosowanie prezerwatyw jest nieodzowne. Szczególnie w czasie seksu z nieznanym partnerem. Nie chcą oni jednak ograniczać kondomów tylko do roli środka bezpieczeństwa. Chcą, by z ich użycia wynikła też jakaś dodatkowa przyjemność. Takie właśnie osoby wybierają nie prezerwatywy klasyczne, ale wyposażone w dodatkowe opcje, umilające używanie.Te zaś mogą być różnorakie. Do najczęściej wybieranych na pewno należą prezerwatywy smakowe, zazwyczaj o przyjemnych zapachu owoców. Drugą grupą, równie chętnie kupowaną, są prezerwatywy stymulujące. Mogą mieć specjalne wypustki, prążki czy malutkie kropeczki, które pobudzają ścianki waginy. To oczywiście dodatkowa przyjemność dla kobiet, tak samo jak prezerwatywy wydłużające stosunek, zawierające od wewnątrz środek podtrzymujący erekcję i oddalające moment wytrysku.Wszystko to po to, aby korzystanie z prezerwatywy nie było jedynie koniecznością, ale mogło dawać też jakieś dodatkowe bodźce. Przykładem tu mogą być chociażby prezerwatywy rozgrzewające – lub chłodzące. W ten sposób chętniej się po nie sięga, mogą urozmaicić seks i same w sobie stać się źródłem przyjemności.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel