Świece do masażu

( ilość produktów: 5 )

Myśląc o masażu, kojarzycie go zapewne z butelką wonnego olejku, śliskim środkiem sprawiającym, że dłonie będą mogły przyjemnie pracować nad zmęczonymi mięśniami. Rzadko przychodzi na myśl coś takiego, jak świeca. A szkoda, bo to bardzo ciekawe rozwiązanie i świetny pomysł na wieczór we dwoje.

Jak działa świeca do masażu?

W środku takiej świecy umieszczony jest wosk, podobnie jak w tradycyjnych. Jednak ten klasyczny jest gorący, wręcz parzący i używanie go na skórze budziłoby uzasadnione obawy. Jednak wosk stosowany w świecach do masażu ma niższą temperaturę topnienia. Oznacza to, że gdy staje się płynny nie jest gorący – jedynie lekko ciepły. Tym samym po zapaleniu świecy jej płomień topi wosk, który powoli zmienia się w przyjemnie ciepły olejek do masażu. W tym momencie można świecę zgasić, chociaż nie trzeba tego robić. Wypada zachować trochę większą ostrożność przy nalewaniu olejku, jednak płonący knot świecy sprawia, że wosk nie zastygnie ponownie.Ciepły olejek do masażu można aplikować bezpośrednio na skórę lub na dłonie i następnie używać go dokładnie tak, jak klasycznego. Jednak jego temperatura sprawia, że jest przyjemniejszy w dotyku, zaś zawarte w nim składniki są lepiej wchłonięte przez skórę. Często są one prawdziwą bombą odżywczą, zawierają na przykład olej kokosowy, wosk pszczeli, masło shea.Kolejnym wielkim plusem świecy do masażu jest jej zapach. Działa bowiem również jako świeca zapachowa, wypełniając pomieszczenie cudownymi aromatami i jeszcze mocniej podkreślając zmysłową atmosferę masażu.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel