Kubeczki menstruacyjne

( ilość produktów: 2 )

Tampony i podpaski to już nie jedyne metody, pozwalające przetrwać kobietom „trudne dni”. Coraz częściej kobiety sięgają po inny, nowy sposób, który jest nie tylko przyjazny dla ciała, ale także dla.. środowiska.

Dlaczego warto stosować kubeczki menstruacyjne?

Jednym z podstawowych powodów jest rosnąca świadomość ekologiczna. Produkty higieny intymnej stanowią bowiem bardzo znaczą część odpadów, nie da się ich poddać recyklingowi, długo się rozkładają. Tak więc poszukiwanie innych metod zabezpieczenia kobiety w czasie miesiączki przynosi korzyści dla wszystkich.Kubeczki menstruacyjne wykonane są zazwyczaj z silikonu, stosunkowo tanie, jeśli weźmiemy pod uwagę potencjalny czas ich używania. W przeciwieństwie do tamponów można używać ich wielokrotnie, dosłownie przez całe lata. Jest to więc jednorazowy wydatek, z którego płynie oszczędność, jaką każdego miesiąca będziecie odczuwać w portfelu.Nie byłoby jednak sukcesu kubeczków menstruacyjnych, gdyby nie były wygodne w użytkowaniu. Sama ich aplikacja nie odbiega wiele od wkładania tamponu. I podobnie jak on umożliwia wykonywanie wszystkich, codziennych czynności. Jednakże zamiast go wymieniać, wystarczy 2 – 4 razy dziennie opróżnić. Następnie umyć i ponownie zaaplikować, zaś po zakończeniu cyklu miesiączkowego wyparzyć.Kobiety szybko przyzwyczajają się do nowej metody zabezpieczania. Cenią to, że kubeczki menstruacyjne nie krępują ruchów, można ich używać nawet podczas uprawiania sportu, a opróżniać nawet dopiero po 12 godzinach. Prosty w użyciu, ale skuteczny, może wytrzymać nawet 10 lat używania, co oznacza ogromną oszczędność środków finansowych i zasobów środowiska.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel